top of page
  • jukkasipila

Johtajuuskoulutusta oppilaskuntien jäsenille

Kristilliset koulut järjestivät jo perinteisen johtajuutta ja yhteisöllisyyttä vahvistavan koulutuksen oppilaskuntiensa jäsenille ja muille vastuuoppilaille. Kasvava sukupolvi tarvitsee hyviä eväitä yhteiseen kasvuun ja oppimiseen. Paljon hyvää opittiin Espoossa!17 katselukertaa

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Pian toimeen ryhtyvä uusi hallitus on linjannut hallitusohjelmassaan muutamia periaatteiat, jotka joustavoittavat ykstyisen vahrhaiskasvatuspalveluja tuottavan toimijan asemaa. Ohjelmaan on kirjattu m

Perinteinen kristillisen kasvatuksen kesäkonferenssi on tänä kesänä Järvenpäässä Keski-Uudenmaan kristillisellä koululla. Ohjelmassa on ajankohtaisia teemoja kasvatuksen saralla ja kristillisseen kasv

bottom of page