top of page
  • jukkasipila

Kristillisen kasvatuksen webinaari opiskelijoille ja nuorille aikuisille 6.3.2021

Tervetuloa Kristillisen kasvatuksen webinaariin lauantaina 6.3.2021 klo 10.00-15.00 Zoomissa.

Kristillisen kasvatuksen webinaari on tarkoitettu kasvatusalalle suuntautuville opiskelijoille ja jo työssä aloittaneille nuorille aikuisille. Webinaari sopii esimerkiksi koulujen ja päiväkotien nykyisille ja tuleville työntekijöille ja muille sosiaalialan sekä seurakuntien kasvattajille.

Webinaarin aiheita ovat esim. – Mitä on kristillinen kasvatus? – Maailmankuva, Raamattu ja kasvatus – Kristillisenä kasvattajana kasvaminen – Kristilliset koulut ja päiväkodit Suomessa – Keskustelua ja yhteistä jakamista aiheen pohjalta

Webinaari on maksuton.

Weminaarin järjestää Kristillisten koulujen ja päiväkotien liiton koulutustiimi.


20 katselukertaa

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comments


bottom of page